Perma Koleji’ni kurma fikri, Eğitimde Rehberlik Dergisinin yayım hayatına başladığı yıllarda okullarda edinilen gözlem ve deneyimlerin sonucu eğitim sistemimize yeni bir bakış açısı getirmek amacıyla ortaya çıkmış bir düşüncenin ürünüdür.

“İnsan niteliğini daha iyiye nasıl getirebiliriz? Öğrencilere stressiz öğrenmeyi nasıl kazandırılabiliriz? Ülkemizin insan kaynağını nasıl geliştirebiliriz? Öğrencilerin yaşam kalitesine nasıl katkı sağlayabiliriz?” Soruları zihnimi yıllarca meşgul etti. Sordum, araştırdım, yazdım ve sonunda özgün model olan, öğrencilerin yaşam kalitesine odaklanan, aile ilişkilerini destekleyen, yeni kuşağın dilinden anlayan eğitimde büyük değişimi sağlayacak bir psikoloji kuramını eğitim sistemimize uyarladım. Aynı zamanda Martin Luther King gibi “ bir idealim var” diyerek ev ve okul arasına sıkışmış, öğrencileri hedeflerine ulaştırmak için bu mütevazı adımı attım.

Böylece Perma Koleji eğitim hayatına 25 yıla dayanan deneyimin, idealin, hayalin ürünü olarak süper eğitim kadrosuyla kentin çalışkan, azimli şampiyon adaylarına kapılarını açmış bulunuyor.